GENT ZET VOLOP IN OP CONGRESSEN
RENOVATIEWERKEN CITADELSITE EN GENT ICC TONEN HAAR AMBITIES
Gent is booming voor de organisatie van internationale congressen. De kloof met Brussel wordt kleiner en kleiner (zie ICCA-Statistics, ICCA is een databank waarbij meerdaagse internationale congressen van associaties worden bijgehouden). De Arteveldestad biedt internationale associaties dan ook een heel aantrekkelijk aanbod. Bovendien wordt er door de Gentse privéspelers, zoals het Gent ICC, vooral sinds begin 2017 heel proactief geprospecteerd. Gent ICC zelf zal er door de geplande renovatiewerken, i.s.m. Stad Gent en Toerisme Vlaanderen, tegen 2023 helemaal anders uitzien.

TROEVEN GENT
Op dit moment telt de Arteveldestad zo'n 2.000 hotelkamers, maar tegen 2022 zal dit verhoogd worden naar zo'n 3.000. De vzw Gent hotels heeft sinds kort ook een pagina i.s.m. booking.com waarbij gegarandeerd wordt dat de congresdeelnemers aan de meest voordelige prijzen kamers kunnen boeken (http://boek.gent-hotels.eu). In 2018 waren er 208.765 overnachtingen voor congressen op een totaal van 1.160.864 overnachtingen. Dat is een aandeel van 18%!
CONGRESINFRASTRUCTUUR
Gent ICC is de grootste en meest belangrijke venue voor congressen in Gent. Het gigantische renovatieproject zal ook de Floraliënhal grondig aanpakken en moet van de Gentse Citadelsite een iconische plek maken. Gent ICC wil evolueren naar een 'Urban Green House', een groenstedelijke arena waar ideeën en mensen samenkomen, in harmonie met de buurt, de stad en de culturele buren. De geest van de Floraliën zal opnieuw tot leven komen door ecologie en duurzaamheid prioritair te maken: treehouses als break-outroom, vergaderen met zicht op het park, bloemen en planten als beeldbepalend interieurelement!
Gent ICC wordt ook een open, transparante plek waar leven en werken samenkomen, een vruchtbare plek waar kruisbestuiving ontstaat tussen congresbezoekers uit alle uithoeken van de wereld. Alle Gentse congreslocaties worden gepromoot door GentCongres, dat sinds eind 2016 enkel nog inzet op grote, internationale congressen en niet langer op corporates. De corporates hebben nog steeds een belangrijke plaats maar dit wordt opgenomen door de provincie Oost-Vlaanderen. Sindsdien zijn ook de lidmaatschappen afgeschaft, wat ervoor zorgt dat GentCongres alle aanbieders binnen de sector kan aanspreken en de klant op deze manier op de eerste plaats komt. Dit is vrij uniek gezien de meeste congresbureaus wel nog met leden uit de privésector werken.

